اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان

در این متن به توضیح بیشتر در مورد دوره اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان، خواهیم پرداخت. شما را با وظایف و شرایط آن آشنا می کنیم.با ما بمانید

کشور های اروپایی مقصد جوانانی است که رویای مهاجرت در سر دارند و برای آن تلاش می کنند. آلمان جز کشور هایی است که همیشه مردم زیادی علاقه مند به اقامت در آن هستند. برخی از کشورها شرایط بهتری را برای متقاضیان اقامت در نظر می گیرند تا به راحتی مهاجرت کنند.

کشور آلمان نیز شرایط اقامت را از طریق اشتغال برای متقاضیان آسان تر کرده است. در این کشور دوره های اوسبیلدونگ برگزار می شود تا افراد با دیدن آموزش و کسب مهارت مشغول به کار شوند. یکی از بهترین و پر درآمد ترین این دوره ها، دوره دندان پزشکی است که متقاضیان زیادی دارد.

فهرست عناوین:

 1. مدرک اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان
 2. حقوق اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان
 3. توانایی های لازم برای اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان
 4. ساعت کاری اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان
 5. محدودیت شرکت در دوره های اوسبیلدونگ دندان پزشکی در آلمان
 6. مدارک لازم برای شرکت در دوره اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان
 7. ویژگی های مورد نیاز برای شرکت در دوره اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان
 8. شرکت در دوره اوسبیلدونگ دندان پزشکی در آلمان
 9. وظایف اوسبیلدونگ دندانپزشکی
 10. اوسبیلدونگ دندان پزشکی در آلمان چیست
 11. اخذ اقامت با شرکت در دوره اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان
 12. ویزای اوسبیلدونگ
 13. اوسبیلدونگ در آلمان
 14. انواع اوسبیلدونگ در آلمان

مدرک اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان

مدرک اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان
مدرک اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان

برای گرفتن مدرک اوسبیلدونگ دندان پزشکی در آلمان باید  دو دوره اوسبیلدونگ پشت سر گذاشته شود. یکی از این دوره ها 3 سال و دوره دیگر 3 سال و نیم به طول می انجامد. سال اول این دوره می توان فعالیت های مختلفی را مانند پاکسازی صندلی درمان و آماده سازی اتاق را انجام داد.

در سال دوم نیز به متقاضیان چگونگی بایگانی اسناد بیماران و دارو ها و اهمیت همراهی پزشک هنگام جراحی آموزش داده می شود. در سال سوم، متقاضیان یاد می گیرند.

برابر اشعه ایکس اقدامات محافظتی را انجام بدهند. در اوایل آموزش عملی، متقاضیان ابزار را جمع آوری کرده و آن ها را ضد عفونی می کنند.

در سال آخر آن ها می توانند میزان پوسیدگی را تشخیص داده و با اشعه ایکس کار کنند.

پیشنهاد می کنیم مقاله آوسبیلدونگ معماری در آلمان را مطالعه نمایید.

حقوق اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان

حقوق اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان
حقوق اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان

افرادی که به دنبال گذراندن دوره اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان هستند می دانند که در آینده به درآمد مناسبی دست پیدا می کنند. امروزه مردم بیشتر از قبل به سلامت دندان های شان اهمیت می دهند و به همین علت بیش تر به دندانپزشکی مراجعه می کنند.

در نهایت درآمد دندانپزشکان افزایش پیدا می کند، به طوری که درآمد دستیار دندانپزشک در آلمان بین 1700 تا 2250 یورو در ماه است. کارآموزان هنگامی که در حال گذراندن دوره اوسبیلدونگ در آلمان هستند می توانند حقوق دریافت کنند. آن ها در سال های اول و دوم و سوم به ترتیب 740، 780 و 830 یورو دریافت می کنند.

توانایی های لازم برای اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان

توانایی های لازم برای اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان
توانایی های لازم برای اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان

در سال های اولیه دوره اوسبیلدونگ کارآموزان باید بتوانند انواع محصولات دندان مانند ایمپلنت را تولید کنند. سپس آن ها آموزش می بینند تا دندان ها را بازسازی کنند و آنها را مورد بررسی قرار دهند. سپس کارآموزان با موادی که در دندان پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند مانند فلزات و سرامیک و پلاستیک آشنا می شوند.

همچنین آن ها باید دانش لازم برای آگاهی از کیفیت مواد پر کردن دندان را به دست بیاورند. کارآموزان سپس باید آموزش عملی ببینند و دندان ها را قالب گیری کنند تا دندانسازی را یاد بگیرند. این افراد باید در لابراتوار های دندان پزشکی مشغول به کار شوند، همچنین می توانند در مطب دندان سازی کار کنند.

زمانی که دوره اوسبیلدونگ دندان پزشکی در آلمان را گذراندید می توانید به عنوان مدرس تکنسین دندانسازی مشغول به کار شوید. آموزش نیرو های جدید می تواند کسب و کار مناسبی باشد که درآمد بالایی هم دارد.

ساعت کاری اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان

اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان جز رشته های پرطرفدار به شمار می آید و متقاضیان باید قبل از آن مهارت هایی به دست آورده باشند. ساعت کاری افرادی که در این زمینه مشغول به کار می شوند به ساعت کالری مطب بستگی دارد.

ممکن است عده ای تمام وقت و عده ای نیمه وقت و عده ای دیگر پاره وقت مشغول به کار باشند. قاعدتا هر چقدر میزان ساعت کاری بیشتر باشد، دستمز نیز افزایش پیدا می کند. برخی از علاقه مندان به این کار، به جای گذراندن دوره های آموزشی کنار دندانپزشک به طور تجربی کار می کنند تا آموزش ببینند.

بهترین راه برای یادگیری این مهارت شرکت در دوره های اوسبیلدونگ دندان پزشکی در آلمان است. زمانی که به طور تجربی کنار دندانپزشک آموزش ببینید، آموزش خیلی دقیق انجام نمی شود. یکی از روش های مهاجرت کاری به کشور آلمان شرکت در دوره اوسبیلدونگ دندان پزشکی است.

محدودیت شرکت در دوره های اوسبیلدونگ دندان پزشکی در آلمان

این دوره در بیشتر شهرهای کشور آلمان برگزار می شود و به همین علت شرکت در آن محدودیتی ندارد. کارآموزان در طول سه سال 550 تا 850 دلار حقوق دریافت می کنند که این مزیت اصلی این دوره است. پس از این که این دوره را پشت سر گذاشتید می توانید 2 سال ویزای خود را تمدید کنید.

 برای گذراندن این دوره باید حداکثر 30 سال سن داشته باشید و پس از اتمام در صورت تمایل در مطب ها مشغول به کار شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله سن آوسبیلدونگ در آلمان را مطالعه کنید.

مدارک لازم برای شرکت در دوره اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان

مدارک لازم برای شرکت در دوره اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان
مدارک لازم برای شرکت در دوره اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان

برای شرکت در این دوره باید مدارکی را فراهم کنید که در این قسمت از متن به معرفی  آن می پردازیم.

 •       پاسپورت
 •       انگیزه نامه
 •       مدرک زبان B2 آلمان
 •       فرم درخواست
 •       دیپلم دبیرستان و مدارک دانشگاهی
 •       ریزنمرات دبیرستان
 •       در صورت تاهل، اصل سند ازدواج و پاسپورت همسر و فرزند

ویژگی های مورد نیاز برای شرکت در دوره اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان

افرادی که دوره اوسبیلدونگ در آلمان را پشت سر می گذارند باید ویژگی های خاصی داشته باشند تا در این کار موفق ظاهر شوند.

یکی از ویژگی های این افراد، جلب اعتماد بیمار و نزدیکی با او است. بیمار باید به پزشک خود به چشم کسی نگاه کند که فقط وظیفه درمان او را بر عهده دارد. با محبت و توجه بیشتر بیمار رابطه نزدیک تری با دندانپزشک پیدا می کند.

 به همین در دفعات بعدی نیز به همین پزشک مراجعه می کند و این مسئله هم بار معنوی دارد و هم بار مادی. هم چنین افرادی که دوره اوسبیلدونگ دندان پزشکی در آلمان را تمام میکنند باید با امور پزشکی،  بهداشت دهان و دندان آشنایی داشته باشند.

ادامه مطلب>>

این افراد باید توانایی انجام کار گروهی داشته باشند و با ظاهری مرتب و آراسته به محل کار بروند. دستیاران دندان پزشک باید دانش قابل قبول و تجربه کافی داشته باشند تا از پس درمان بیماران بر بیایند.

مورد مهم در مورد این افراد، آرام کردن بیمار و درک استرس او است که این مسئله در کودکان مهم تر است. همچنین این افراد باید ابتکار عمل داشته باشند و تمامی بیماران را به یک شکل درمان نکنند. راه های درمانی مختلفی وجود دارد و هر بیمار با توجه به شرایطی که دارد بهتر است به نوعی عمل شود.

 باید مسئولیت پذیری این افراد بالا باشد و باید با وظایف خود به طور کامل آشنا باشند. همان طور که گفتیم این افراد باید رابطه خوبی با بیماران خود داشته باشند، همچنین باید آن ها را با روش های درمانی آشنا کنند. توضیح در مورد درمان و چگونگی آن می تواند به جلب اعتماد بیمار کمک کند.

شرکت در دوره اوسبیلدونگ دندان پزشکی در آلمان

شرکت در دوره اوسبیلدونگ دندان پزشکی در آلمان
شرکت در دوره اوسبیلدونگ دندان پزشکی در آلمان

برخی از درمان های دندان پزشکی مانند جراحی لثه و ارتودنسی و عصب کشی ممکن است مدت زمان زیادی به طول بیانجامد.

به همین علت اگر دستیار دندانپزشک توان بدنی مناسبی نداشته باشد نمی تواند به اندازه کافی مفید ظاهر شود. همچنین برای انجام این کارها باید تمرکز بالایی وجود داشته باشد و نداشتن این توانایی درمان بیمار را مختل می کند.

عده ای از افراد به دنبال مهاجرت هستند و به همین علت در دوره های اوسبیلدونگ دندان پزشکی در آلمان شرکت می کنند. این افراد باید به یادگیری زبان توجه بسیار ویژه ای داشته باشند. تا زمانی که زبان بیمار را بلد نباشند نمی توانند به اندازه کافی با آن ارتباط برقرار کنند.

وظایف اوسبیلدونگ دندانپزشکی

افرادی که به اوسبیلدونگ دندان پزشکی علاقه دارند باید بدانند که این شغل شامل طیف گسترده ای از وظایف می شود. ممکن است هر کسی توانایی انجام این کار را نداشته باشد، زیرا دستیار دندانپزشک باید همه کارها را به دست بگیرد.

 افرادی که دوره اوسبیلدونگ دندان پزشکی در آلمان را پشت سر می گذارند باید کار های زیر را انجام دهند:

 •       تنظیم وقت بیماران
 •       پاسخگویی به تلفن
 •       آماده سازی پرونده
 •       آماده سازی یا ساخت تاج موقت دندان
 •       تشکیل پرونده بیمار و حفاظت از پرونده ها و اسرار بیماران
 •       قالب گیری دندان های بیمار
 •       تنظیم و ثبت قرار ملاقات با متخصص دندان پزشک
 •       آماده سازی یونیت
 •       قرار دادن وسایل دندانپزشکی مورد نیاز پزشک
 •       آشنایی بیمار با توصیه های لازم بعد از درمان
 •       محاسبه هزینه درمان و دریافت آن
 •       مخلوط کردن مواد دندان پزشکی
 •       توجه به تجهیزات و وسایل موجود در مطب
 •       پیگیری در مورد موارد مورد نیاز مطب و سفارش آن ها
 •       استفاده از فلوراید
 •       انجام بی حسی موضعی
 •       به کار بردن فلوراید
 •       استریلیزه کردن تجهیزات دندان پزشکی
 •       پردازش اشعه ایکس
 •       کار به تجهیزات آزمایشگاه به طور کامل
 •       آماده کردن بیمار برای انجام درمان
 •       آماده کردن تجهیزات برای شروع کار
 •       قرار دادن تجهیزات مورد نیاز دندانپزشک در طی مراحل درمان
 •       درمان های مختلفی مانند پل گذاشتن و کشیدن و گذاشتن دندان مصنوعی
 •       قرار دادن سکشن به جهت خشک کردن دهان بیمار

اوسبیلدونگ دندان پزشکی در آلمان چیست

اوسبیلدونگ دندان پزشکی در آلمان چیست
اوسبیلدونگ دندان پزشکی در آلمان چیست

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که دقیقا منظور از اوسبیلدونگ به چه چیزی است؟. افرادی که قصد دارند در آلمان مشغول به کار شوند می توانند در یکی از دوره های اوسبیلدونگ این کشور شرکت کنند. پس از اتمام این دوره ها، متقاضیان به مهارتی کافی دست پیدا کرده اند و می توانند در همان زمینه مشغول به کار شوند.

 افرادی که متقاضی مهاجرت به آلمان هستند می توانند با شرکت در این دوره ها و شروع کار، به آلمان مهاجرت کنند. یکی از مهمترین مزیت های دوره های اوسبیلدونگ در آلمان، عدم پرداخت هزینه توسط متقاضیان است. تمامی این دوره ها به صورت رایگان برگزار می شود و این مسئله به اقتصاد متقاضیان کمک می کند.

 البته همان طور که گفتیم برای شرکت در این دوره باید حداکثر 30 سال سن داشته باشید. پس از این که در این دوره ها نمره قابل قبلی کسب کردید باید برای دریافت ویزای اوسبیلدونگ اقدام کنید.

همچنین می توانید با مطالعه هزینه آوسبیلدونگ اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

اخذ اقامت با شرکت در دوره اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان

"<yoastmark

اخذ اقامت از طریق شرکت در دوره اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان به شرایط خاصی نیاز دارد. اگر شما هم متقاضی اقامت در کشور آلمان از طریق این دوره ها هستید به ادامه این متن توجه فرمایید.

 •       اخذ نمره قبولی در آزمون ورودی در دوره های اوسبیلدونگ
 •       داشتن سن کمتر از 35 سال( با توجه به رشته انتخابی، محدودیت سنی متفاوت است.)
 •       داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B1

ویزای اوسبیلدونگ

همانطور که گفتیم پس از این که دوره اوسبیلدونگ در آلمان را به اتمام رساندید باید برای گرفتن ویزا اقدام کنید. برای اخذ ویزای اوسبیلدونگ آلمان باید مدارک مورد نیاز را به صورت حضوری به مراجع مربوطه تحویل دهید.

معمولا بررسی مدارک و درخواست متقاضیان حدود 3 ماه به طول می انجامد، پس تا این مدت باید منتظر بمانید.

برای اخذ ویزا باید مدارکی را جمع آوری کنید که آن ها عبارت اند از:

 •       پاسپورت با اعتبار کافی
 •       گواهی تمکن مالی کافی ( تمکن مالی برای آوسبیلدونگ )
 •       تاییدیه کتبی از شرکت آموزش فنی حرفه ای
 •       رسید پرداخت برای درخواست اخذ ویزای اوسبیلدونگ
 •       بیمه درمانی تا تاریخ شروع آموزش اوسبیلدونگ

اوسبیلدونگ در آلمان

اوسبیلدونگ در کشور آلمان در دو دوره تخصصی برگزار می شود و متقاضیان پایان هر دوره گواهینامه دریافت می کنند. آن ها در طول آموزش ساعت مشخصی را در هفته کار می کنند تا علاوه بر آموزش های تئوری به طوری عملی هم آموزش ببیند.

برخی از اوسبیلدونگ های این کشور مدرسه ای و برخی دیگر  دوگانه هستند که اوسبیلدونگ دندان پزشکی از این نوع است.

این که دوره اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان به صورت دوگانه برگزار می شود، یعنی چه؟. در واقع این دوره فقط در مدارس و کالج ها برگزار می شود و متقاضیان هم عملی و هم تئوری آموزش می بینند. افرادی که در این دوره ها شرکت می کنند هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنند و حتی حقوق دریافت می کنند.

 اما برای شرکت در دوره های اوسبیلدونگ مدرسه ای باید شهریه پرداخت شود و فقط برخی از آن ها حقوق دریافت می کنند.

انواع اوسبیلدونگ در آلمان

افرادی که در این دوره ها مهارت کسب کنند خیلی زود استخدام می شوند و می توانند به راحتی در آلمان به زندگی خود ادامه دهند.

انواع اوسبیلدونگ در کشور آلمان عبارت است از: پرستاری، کامپیوتر و IT، دستیار پزشک، دستیار دندانپزشک، حسابداری، فناوری اطلاعات، فیزیوتراپی، مراقبت پرواز، تراشکاری، مکانیک خودرو، آرایشگری، گفتار درمانی، کاردرمانی، زبان خارجی، تکنسین برق، تربیت بدنی، طراحی، نقاشی، طراحی وب سایت و برنامه نویسی.

در این متن با شرایط پذیرش در دوره اوسبیلدونگ دندانپزشکی در آلمان و اخذ ویزای آن آشنا شدیم.

در پایان توصیه می کنیم، اوسبیلدونگ از ایران و آوسبیلدونگ از ترکیه را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *